  
- Metszőollók,sövényvágóollók,ágvágóollók

- Lombseprűk,gereblyék,fűgereblyék

- Ásók,lapátok,balták,fejszék

-Locsolótömlők,esőztetők,szivattyúk,csatlakozók
 
- Fűmagok,gyeptrágyák,fűnyírók,szegélynyírók,fűnyíródamilok

-Vakondháló

Néhány praktikus tanács, tipp mindig jól jön. Különösen ha a kertünk büszkeségéről a gyepről van szó!
Sok bosszúságtól megmenekül,ha figyelembe veszi tanácsainkat a pázsit telepítése előtt:
A gyep vetését akkor érdemes elkezdeni, mikor a hőmérséklet tartósan nappal 10 fok felett van. Ez általában március második felében már várható. A fűmag vetése előtt a talajt m egfelelően előkell készíteni.
Előtte az évelő gyomokat - melyek a föld alatti gyökereikből képesek évről évre újrahajtani - el kell pusztítani, mert utólag az már rendkívül nehéz lesz.
Az évelő gyomok – tarack, acat, gyermekláncfű, folyófű stb. – sikeres irtása április végén, május elején , vagy augusztus végén – szeptember elején,
feltétlen az első fagyok bekövetkezése előtt végezhető.
- az egyik módszer, ha a talajt 1-2 hetes időközökkel többször átforgatjuk. Így az évelő gyomok hiába hajtanak ki újra és újra, azokat a többszöri vágással "kifárasztjuk".
- a könnyebbik módszer pedig a vegyszere gyomírtás. Erre az egyik legalkalmasabb készítmény a Glialka (vagy más glifozát tartalmú készítmény),
mely totális gyomírtó szer. Nem mérgező, viszont minden növényt elpusztít, ha arra rápermetezik. Ezért bánjunk vele óvatosan és a szél se sodorja el a permet cseppeket.
Érdemes a talajt asztalsimaságúra munkálni, mivel a sima gyepet később könnyebb vágni és karban tartani. Erre a sima felszínre szórjuk a fűmagot.
Úgy javasolt, hogy hátrafelé haladunk, mert így nem szedjük össze a magokat a cipőnk talpával. Ezek után be lehet gereblyézni és utána tömöríteni kell.
Ha van henger az a legjobb. A tömörítés azért szükséges, mert a fűmag rendkívül kicsi és könnyű, ezért azt könnyen kifújja a szél vagy elmossa a víz.
Akkor van megfelelően tömörítve a talaj, ha a cipőnk nem süpped be a földbe, csak a sarka enyhén.
A következő művelet az öntözés. Az angol gyep titka is többek között, hogy ott gyakran esik az eső és soha nem szárad ki a föld.
A legelső öntözésnél arra figyeljünk, hogy a víz ne mossa ki a magokat a talajból. Javasolt mindig még az előtt öntözni, mielőtt kiszáradna a talaj.
Ha nagyon gyakran öntözünk kis adagokban (pl. naponta), akkor a gyökerek fent maradnak, mivel ott a szükséges víz. Ilyen esetben ha kihagyunk pár hetet öntözés nélkül,
és kiszárad a talaj felső része, oda lesz a szép gyep is.
Ha nem tápláljuk a talajt, akkor a fű nem fog nőni és kisárgulhat. Javasoljuk, hogy használjon SUBSTRAL hosszú hatású gyeptrágyát,
melyet 2kg-os kiszerelésben vásárolhat meg boltunkbanban . A benne lévő nitrogén a növekedést, a foszfor az erős gyökeresedést,
a kálium az erős leveleket biztosítja..100 napon keresztül hatásos. Sőt a magról kelő gyomok ellen a talajt folyamatosan tisztán kell tartani. erre a célra fejlesztették ki a SUBSTRAL 2in1 gyeptrágyát,
amely gyommentesítésre és tápanyag utánpótlásra használható, szintén 100 napos hatással.
A sikeres pázsittelepítéshez talaj-előkészítéshez szükséges eszközök: szerszámok, fűmagkeverékek, gyeptrágyák, öntöző eszközök megvásárolhatók nálunk.
 |